BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 Bin 360 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Genç’te ilkokul, ortaokul ve lisedeki 7 bin 360 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.   2014-2015 eğitim öğretim yılı karne dağıtımı için törene Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozdağ, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
7 Bin 360 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

7 Bin 360 öğrenci karne heyecanı yaşadı!

Genç’te ilkokul, ortaokul ve lisedeki 7 bin 360 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.  

2014-2015 eğitim öğretim yılı karne dağıtımı için törene Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozdağ, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Protokolünün katıldığı karne dağıtım töreni bu yıl İnönü Ortaokulun da yapıldı. Öğrencilere törenle karneleri verildi. Törende konuşan Kaymakam Köklü “Okulunuzu yeni onardınız. Okulunuz iyi gözüküyor. Böyle güzel ortamda, böyle güzel öğrenciler daha iyi çalışıyorlar. Değerli eğitimlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bize sadece çok başarılı, sınavda çok net yapmış öğrenci lazım değil, bizim çeşitli meslek guruplarına ihtiyacımız var. Ticaretle uğraşacak, kaymakam olacak, polis olacak, öğretmen olacak bu mesleklerin hangisini yaparsa yapsın bizim öğrencilerimiz ahlaklı olacak bizim buna ihtiyacımız var. İnşallah İnönü ortaokulu gencin öne çıkan okullarından biri haline gelecek. 2. dönem için başarılar diliyorum” dedi.

 

Karne töreninde okulda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Okul birincisi olan Büşra Dener, ödülünü Genç Kaymakamı Abdullah Köklü’den aldı. Daha sonra ise okul ikincisi İbrahim Erenseven ve okul üçüncüsü Nisanur Acar da ödülleri Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozdağ’dan aldılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozdağ, tatilin dinlenmek olduğunu hatırlatan Bozdağ, veli ve öğrencileri uyararak, verimli planlı bir çalışma takvimi oluşturulması gerektiğini söyledi. Anne babalara ise, “Çocuklarınızın yanında olduğunuzu hissettirin” önerisinde bulundu.

 

İKİNCİ DÖNEM SINAV MARATONU VAR

 

İkinci dönem ayrıca 8’inci sınıf ve lise son öğrencileri için sınav maratonu ile geçecek. Ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri 28-29 Nisan’da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında İkinci Dönem Merkezi Sınavları’na girecekler. İkinci dönem telafi sınavları da 10-11 Mayıs’ta uygulanacak, sonuçları Haziran ayında açıklanacak.
İkinci dönem üniversite maratonu da başlayacak. Lise son sınıf ve mezun öğrenciler 23 Mart’ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecekler. Sınavın ikinci ayağı olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise Haziran ayında düzenlenecek. 14-15 ve 21-22 Haziran’da üniversite adayları toplam 5 oturumda düzenlenen LYS’ye katılacak. Yaz aylarında ise puanların açıklanması, tercihler ve yerleştirme sonuçlarını beklemekle geçecek.

karnekarnekarnekarne

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.