BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Gurur Hepimizin. 11 Türkiye Birincimiz Var.

11 TÜRKİYE 1.MİZ VAR. AZİM, İNANÇ VE GAYRET İLE GELEN BAŞARI. BU GURUR HEPİMİZİN...
Bu Gurur Hepimizin. 11 Türkiye Birincimiz Var.

BU GURUR HEPİMİZİN. 11 TÜRKİYE 1.MİZ VAR.


TEOG 2’de 120 sorunun tamamına doğru cevap vererek Türkiye 1’incisi olan 11 öğrenci, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural tarafından altınla ödüllendirildi.

Genç Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, 2’inci Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavında tam puan alığı değerlendirilen 11 öğrenciyi makamında kabul etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler ile okul müdürlerinin öğrencilere eşlik ettiği ziyarette Kaymakam Vural; başarılı olan öğrencileri ödüllendirerek başarıda katkısı olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul idarecilerinin yanı sıra öğretmen ve velileri tebrik etti.

Kaymakam Vural, öğrencilerin sınava hazırlık aşamalarını, tercih edecekleri üst öğretim kurumları hakkında öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin Genç’in geleceği ve iftihar kaynağı olduğunu belirten Kaymakam Vural, ilçede eğitimde yaşanan başarı ve sinerjinin bundan sonrada artarak devam ettirileceğini ifade etti.

Ziyarette, TEOG Sınavında 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek tam puan alan Genç İlçesi Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Filiz Kaynak, Gülperi Şallı, Meryem Bozkır, Ömer Faruk Davran, İnönü ortaokulu öğrencilerinden Nisanur Açar, Minenur Olcay, Ebru Alakaş, Mevlana Ortaokulu öğrencilerinden Merve Kökel, Helin Bağsız, Şule Tartar ve Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu’ndan Gülcan Sanik Kaymakam Hasan Hüseyin Vural tarafından altınla ödüllendirildi.

Ziyaret sonrası görüşlerini aldığımız İlçe Milli Eğitim Remzi Dinler, elde edilen başarı için ciddi uğraşlar verdiğini ifade edip şunları söyledi: “2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 2’inci dönemde 11 öğrencimiz soruların tamamını yaparak Türkiye birincileri olmuştur. Öğrencilerimiz çok büyük bir çaba sarf ettiler, çalıştılar, öğretmenleri de çok çaba gösterdiler. Şöyle ki, okulda yapılan ‘koçluk’ sistemi ile her öğretmen iki veya üç öğrenci ile koç gibi ilgileniyor. Ve gerçekten bu sistemle iyi çalıştılar ve başardılar. Ben emeği geçen öğretmen arkadaşlarımı, okul idarecilerimi, velileri ve öğrencilerimi bu başarıları için tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyor ve hayat boyu başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Yerel basında TEOG başarımız :

 

bingolnet.com : " GENÇ’TE TEOG ŞAMPİYONLARI ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ " ilgili haber için tıklayınız.

gencinsesi.com : " GENÇ, TEOG´A DAMGA VURDU " ilgili haber için tıklayınız.


başlıklı haberlerle yankı buldu.

 

2.Dönem TEOG sınavı İlçe, İl ve Türkiye ortamaları kıyaslı olarak şöyledir ;

09-06-2017

 

Genç Kaymakamı sayın Hasan Hüseyin VURAL´ın öğrencileri ödüllendirdiği törenden bir kare :

09-06-2017

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.