BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+

ERASMUS+

      Proje kapsamında 5 okulumuzdan 6’şar kişilik gruplar olmak üzere 15 öğretmenimiz Romanya da 15 öğretmenimiz Almanya da “Eğitimde Animasyonların Kullanımı” ile ilgili eğitim kurusunu başarı ile tamamlamışlardır. 

      Bireylerin üretken olmasını ve sorumluluk sahibi olarak yetişmesini sağlayan eğitim, toplumların hayatına yön veren bir olgu olarak ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığımızca en fazla yatırım yapılan alanlar arasında yer almaktadır. Bunun en bariz örneği de 2002 yılında eğitime ayrılan payın 10 milyar liradan 2015 yılında yüzde 709 artışla 81 milyar liraya çıkarılmasıdır. Eğitim sistemimizde son olarak FATİH Projesi olarak başlayan çalışmalarla okullarımızda Bilişim Teknolojileri araçlarının etkin kullanımı amacıyla 570.000 dersliğe etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı sağlanma çalışmaları hızla sürmektedir. Proje kapsamında Genç İlçemizde okullarımızda da çalışmalar başlamış, hatta birçok okulumuzda modernizasyon tamamlanmıştır. Bazı okullarımızda da çalışmaların devamı ile çok kısa bir zaman içerisinde tüm sınıflarımızın akıllı tahtalarla  bilgisayar teknolojisine, öğrenci ve öğretmenlerimizin de tablet bilgisayarlarına kavuşması beklenmektedir.

        Yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte eğitim sistemimizde bilgisayar teknolojisinin etkili kullanımı sağlanacaktır. Bunun için de eğitimcilerin eğitimi ve öğretim programlarında etkin BT kullanımı için eğitsel e- içeriklerin hazırlanması planlanmaktadır. Özellikle mültimedya teknolojisi olarak bilgisayar teknolojisinin eğitimde verimli kullanılması durumunda, öğrencilerin ilgisini ve öğrenme kapasitesini geliştirici en etkili çalışmanın animasyonlar olduğu görülmektedir. Eğitimde animasyonların kullanımı, öğrencilerin derse karşı tutum ve başarılarında gözle görülür artış sağlamakta, karmaşık sistemleri basitleştirerek öğretebilmekte, kullanışlı ve dikkat çekici olmasının yanında, derslerde motivasyonu sağlamaktadır.

           Projemizle okullarımız öğretmenlerinin AB eğitim programlarından istifade etmesi, ülkemizde öğretmenlerimize yönelik hibe desteğinin sağladığı imkanların değerlendirilmesi ve öğretmenlerimize yönelik olarak Avrupa’da animasyon programları üzerine 10 günlük kurs programları ile eğitim alınması planlanmaktadır. İlçemiz okullarının çeşitli branşlarından oluşacak toplam 30 kişilik öğretmen ve yönetici grubumuz 15’er kişilik gruplar halinde Almanya’da ve Romanya’da açılan animasyon eğitimi kurs programlarına katılarak teknolojik gelişme ve değişmeler karşısında bilgi ve becerilerini artıracak, dilsel seviyelerini güçlendirecektir.

                         

    Projemizle amaçlanan eğitimcilerimizin eğitimi ile teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve animasyon programları üzerine alınacak eğitimle animasyon hazırlama konusunda uzmanlaşmak,  öğretmenlerimizin Avrupa eğitim sistemini ve iyi uygulamaları görmelerini, yenilikçi uygulamaları ilçemizde hayata geçirmelerini sağlamak. Eğitim kurumlarımızda derslerdeki başarıyı artırmak, kalıcı öğretim sağlamak, Derslere ilgi ve dikkati artırmak, daha çok duyu organına hitap ederek anlaşılabilirliği sağlamak gibi hedeflerimize ulaştığımızı katılımcı öğretmenlerimizden aldığımız geri dönütlerden anlayabiliyoruz.

   

   Projemizden, okullarımız öğretmenleri arasından 6 şar kişilik bir öğretmen grupları Avrupa’da animasyon programları üzerine eğitim veren tecrübeli kurumlarda alınan eğitim sayesinde BT teknolojisi ile buluşturmak, derslerde kalıcı öğrenme yöntemlerini uygulayarak ilgiyi artırmak, öğretimi hızlandırmak ve kalıcı hale getirerek başarı çıtasını yükseltmek gibi etki ve sonuçlar elde edilmiştir.

 

 

 22-03-2017 22-03-2017

 

22-03-2017 22-03-2017,

 

22-03-2017 22-03-2017

 

22-03-2017 22-03-2017

 

22-03-2017 22-03-2017

 

22-03-2017 22-03-2017

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.