BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gururlandık!!! İlçemiz İMKB Atatürk Ortaokulu Bölge Birincisi.

TÜBİTAK tarafından Malatya’da düzenlenen 12. Ortaokul Araştırma Projeleri Bölge Seçmelerinne katılan ilçemiz İMKB Atatürk Ortaokulu Türkçe dalında Malatya´da bölge birincisi seçildi.
Gururlandık!!! İlçemiz İMKB Atatürk Ortaokulu Bölge Birincisi.

TÜBİTAK tarafından 26 - 29 Mart 2018 tarihleri arasında Malatya İnönü Üniversitesi Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projelerinde ilden seçilen ve Malatya Bölge seçmelerine katılan ilçemiz İMKB Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri Fatma Şule Saçık ve Şura Atan’dan göğsümüzü kabartan başarı geldi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen "12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Malatya Bölge Sergisi" tamamlandı. “Yaratıcı Hikaye Yazarlığı: Bir Yanımız Küçük Kara Balık” adlı proje ile yarışmaya katılan ilçemiz İMKB Atatürk Ortaokulu 3 gün süren serginin ardından, bölge birinciliğini elde ederek Kayseri’de düzenlenecek olan Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Proje danışmanı olan öğretmenleri Ömer Delikaya rehberliğinde yarışmaya katılan Saçık ve Atan, bölge illerden 80 projenin yarıştığı sergide Türkçe dalında “Yaratıcı Hikâye Yazarlığı: Bir Yanımız Küçük Kara Balık” adlı proje ile bölge birinciliğini elde ettiler. Proje kapsamında ayrıca “Kırmızı Balık Merak Ediyor” adlı bir çocuk kitabını yazan ve resimleyen öğrenciler jürilerin takdirini toplamayı da başardı.

Genç İlçe Milli Eğitim Müdrülüğü olarak tüm fertlerimiz adına bizlere bu gururu yaşatan öğretmenimiz Ömer DELİKAYA ve öğrencilerimiz Fatma Şule SAÇIK ile Şura ATAN´a teşekür ederiz. 

 

Kendilerine olan inancımız tamdır.

Türkiye finallerinde de büyük bir başarı beklemekteyiz.

Öğretmenimize ve öğrencilerimize TÜBİTAK Türkiye Finali’nde başarılar dileriz. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Öğrencilerimizin Yazıp Resimlendirmiş Olduğu “Kırmızı Balık Merak Ediyor” adlı bir çocuk kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

 

Görüntüler :

 

30-03-2018    30-03-2018

30-03-2018    30-03-2018

30-03-2018    30-03-2018

30-03-2018

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.