BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI

Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Sayın Remzi DİNLER görevine başladı.Sayın DİNLER;Genç’in eğitim alanındaki başarısının son birkaç yılda yükselişe geçtiğine işaret edip,  amaçlarının bu çıtayı daha yükseklere çıkartmak olduğunu söyledi. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI

Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Sayın Remzi DİNLER görevine başladı.Sayın DİNLER;Genç’in eğitim alanındaki başarısının son birkaç yılda yükselişe geçtiğine işaret edip,  amaçlarının bu çıtayı daha yükseklere çıkartmak olduğunu söyledi. İlçe merkezinde eğitimin fiziki eksikliğinin bulunmadığını dile getiren Dinler şunları belirtti: “İlçe merkezimizde okullaşma oranında hiçbir fiziki eksiğimiz yok. Son yıllarda gerçekleşen sistemli çalışmaların sonucunda da ilçemiz eğitim alanında iyi bir ivme yakalamış durumda, bizler bunun yanında kafamızdaki bazı projeleri de hayata geçirerek eğitim çıtamızı daha yükseklere taşımaya çalışacağız” dedi.

“İyi insan yetiştirmek en büyük amacımız olacak”

Eğitimde başarının yanı sıra ‘iyi insan yetiştirmeyi’ de kendilerine en büyük amaç olarak gördüklerini ifade eden Dinler, “En büyük amacımız iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmek. Kendine, ailesine, memleketine, milletine hayırlı insanlar yetiştirmek. Tarihine saygılı, istikbaline karşı kendisini sorumlu hissedebilen insanlar yetiştirmek. Etrafındaki insanları, eşyayı ve hayvanı bile sevmeyen, bir başkasını yerine kendisini koyup onun için kaygı duymayan, onun haklarına da riayet edebilecek, yani empati kurabilen, sorumluluk alabilen, saygı duyabilen, insanlara en azında selam verebilen, komşusunun hakkını, hukukunu bilen ve gözetebilen, komşusunu arayıp, soran, hakkını üstün tutan insan tipi yetiştirmek. Çünkü toplum hayıtında sadece bilgi yetmiyor"

Remzi Dinler kimdir

1966 Yılında Genç İlçesinde doğan Dinler, ilk, orta ve lise eğitimini Genç’te tamamladı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde mezun olan Dinler, kısaca şu görevlerde bulundu. 1989 Yılında Genç Tarlabaşı İlköğretim Okulu, 1991 Genç Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu’nda 5 yıl öğretmenlik, 2 Yıl Müdür Yardımcılığı ve 5 yıl okul müdürlüğü, Elazığ Ağın Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü ve akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Baskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivrice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve akabinde Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Eğitim Uzamanı olarak görev yaptı.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.