BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı

Eğitim Öğretim yılının ilk haftasında düzenlenen İlköğretim Haftası bu yıl 20.09.2017 Çarşamba günü saat 09:30’da Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başlandı.
İlköğretim Haftası Kutlandı

Çelenk sunma törenine Kurum Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve öğrenciler flamalarıyla katıldılar. Çelenk sunumunun ardından saat 10:00’da Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezinde kutlama Programı gerçekleştirildi. Kutlama Programına İlçe Kaymakamı sayın Hasan Hüseyin VURAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi DİNLER, İdari Amirler, Kurum Müdürleri, Öğrenci ve veliler katıldı. Program ilçemiz Nuri Özaltın ilkokulu tarafından gerçekleştirildi. Kutlamada İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi DİNLER günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından Nuri Özaltın ilkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından kutlama etkinlikleri gerçekleştirilip programa son verildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Remzi DİNLER´in konuşması :

"Hepimiz yeni bir eğitim öğretim yılına başlayacak olmanın coşkusu içindeyiz. İlkokul 1.sınıf öğrencilerimiz ile 5. Sınıf öğrencilerimiz, okula uyum ve alıştırma eğitimine alınması uygulamasını, Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda ülkemizin her yerinde olduğu gibi 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında ilçemizde de gerçekleştirdik.

18 Eylül 2017 tarihi okullarımızın açılış tarihi olmakla birlikte aynı zamanda ilköğretim haftasının da başlangıcıdır. Bugün burada, her tür ve derecedeki okullarımızın eğitim-öğretime açılışını yapmak ve ilköğretim haftasını da kutlamak amacıyla birlikteyiz. Bu vesile ile hepinize hoş geldiniz der, saygı ve şükranlarımı arz ederim.

İlçemiz genelinde 40 okulda, 6700 öğrenci 455 öğretmen ve idareci ile yeni eğitim-öğretim yılına girmiş bulunuyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ülkemize, ilçemize, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza, onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize ve çok kıymetli velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Eğitimdir ki, bir milleti bağımsız, şanlı ve yüksek bir toplum halinde yaşatır, ya da bir milleti kölelik veya yoksulluğa terk eder.” Büyük Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini yakalamak ve onun da üstüne çıkmak için, eğitimde başarılı olmak milli bir zorunluluktur.

Amacımız bilgiyi aktarmak değil, Türk Milletinin tüm fertlerini, Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen, bunları davranış haline getiren, milli, ahlaki ve manevi değerlerini benimsemiş, vatandaşlık bilinciyle hareket eden, dünyadaki emsalleriyle yarışacak nitelikte bilgi ve beceri yönüyle gelişmiş nitelikli insan gücü olarak hazırlamak, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmektir.

 

Sevgili Öğrenciler; 

Uzun süren bir tatil döneminden sonra yeniden okulunuza dönüyorsunuz. Yarınlarımızı güvenle teslim edeceğimiz siz sevgili çocuklarımızı şu andan itibaren okullarımızda anne-baba şefkatindeki öğretmenleriniz, bakım ve kontrolü yapılmış bilgisayar laboratuvarları, dağıtılmaya hazır durumda ücretsiz ders kitaplarınız, temizliği yapılmış okullarınız bekliyor.

Hiç hatırınızdan çıkarmayın ki biz, sizleri çok önemsiyor ve çok seviyoruz. Bütün Milli Eğitim Teşkilatının, hatta bütün Türkiye’nin sizin için seferber olduğunun sanırım farkındasınız.       Bu ilgiye, sevgiye ve size verilen öneme siz de çok iyi öğrenciler ve çok iyi bireyler olarak karşılık verebilirsiniz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde bir kez daha yeni eğitim-öğretim yılınızı kutluyor, gözlerinizden öpüyorum.

 

Değerli  anneler-babalar;

Unutulmamalıdır ki; eğitim-öğretim sadece okuldan ibaret değildir. Bir ayağında da siz varsınız. Eğer siz evlatlarınıza sahip çıkmazsanız başarılı olmamız mümkün olmayacaktır. Çocuklarımız, daha çok çevre şartlarının ve farklı ortamlardaki etkileşimin sonucunda yetişmektedirler. Onları okula teslim etmek yetmez. Onları izlemek, gözlemek ve onlara her konuda destek olmak anne baba olarak sizlerin görevidir. Bu doğrultuda sık sık okulları ziyaret edip, yavrularınızın devamsızlık ve ders durumlarını takip ediniz. Öğretmenleri ile görüşünüz. Onlarla fikir alışverişinde bulununuz.

Sizleri bizler hep yanımızda hissettik. Bundan sonra da çok kıymetli maddi, manevi yardım ve desteklerinize ihtiyacımız olacaktır. Gösterdiğiniz ve göstereceğiniz yardım, destek ve ilgilerinize bir kere daha şahsım ve kurumum adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

 

Değerli öğretmen arkadaşlarım; 

Bize emanet edilen gençleri dün olduğu gibi bugün de yetiştirmek için en üst seviyede gayret göstereceğinizden hiç şüphem yoktur. İstikbalimiz işte bu yavrularımızdadır. Bunu en iyi şekilde bilen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bizlere “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek yeni nesilleri bizlere emanet etmiştir. Gençlerimizi çağın şartlarına uygun, milli ve manevi değerleri kendisine rehber edinmiş bireyler olarak yetiştirmek ve hayata hazırlamak zorundayız.

Kıymetli mesai arkadaşlarım, güncellenen yeni müfredatı öğrencilerimize aksettirmek, gelecek nesillerimize kardeşlik, birlik, beraberlik ve maneviyat duygularını kazandırabilmek en başta gelen göreviniz olmalıdır.

15 Temmuz 2016 gecesinde akıl ve vicdanlarını boyunduruk altına aldıran hainlerin ihanetine karşı milletimizin vatanseverlik ve kahramanlığının en zirvesini yaşadık. Gözünü kırpmadan bedenlerini tanklara siper eden kahramanlarımız milletimizin asla esarete boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. 

Bu yüzden sizlerden çocuklarımıza her şeyden önce vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılamanızı, milli ve manevi değerlerimizi en iyi şekilde anlatmanızı isterken her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.    

Eğitimde niteliğin artırılması yönünde gerekli hassasiyetin bir önceki yıldan daha fazla gösterilmesi, her türlü sosyal ve kültürel çalışmaların okullarda teşvik edilmesi; edebiyat, şiir, spor ve buna benzer etkinliklerin sürekli olarak yapılması, bu çalışmaların kalıcı hale getirilmesi, öğrencilere bireysel ve ekip olarak ileride daha büyük ve önemli işler başarabilecekleri yönünde özgüven kazandırılması, bu benim eserim gibi beceri yarışmalarına katılmalarının sağlanması, eğitim işlerinin daha iyiye götürülebilmesi için; hayırseverler ve okul çevresi ile destekleri alınabilecek gönüllü kuruluşların da harekete geçirilmesi, okul gelişimine destek sağlanması yönünde çaba harcanması önem arz etmektedir.

Hizmet yıllarını tamamlayıp emekliye ayrılmış öğretmen ve diğer çalışanlarımıza sağlık ve mutluluk dileklerimle; sağladıkları katkıları nedeniyle teşekkür ediyor, aramıza yeni katılan genç öğretmen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Bugüne kadar gerek Bakanlığımız düzeyinde yapılan yeni düzenlemeler, gerekse il ve ilçelerimizde çeşitli alanlarda başlattığımız yeni çalışmalar nedeni ile eğitimde yoğun ve hareketli bir dönem geçirmekteyiz

Derslik başına düşen öğrenci sayısına baktığımızda ülkemiz ortalamasından iyi durumdayız. Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve orta öğretimde okullaşma oranları hepimizi sevindirmekle birlikte sorumluluklarımızı da artırmaktadır. Okullarımızın fiziki ortamlarının iyileşmesi için çalışmalarımız da devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ilçemize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni eder, saygılarımı sunarım. "

 

Çelenk Sunma ve Kutlama Töreninden Kareler :

20-09-2017  20-09-2017  20-09-2017  20-09-201720-09-2017  20-09-2017  20-09-2017  20-09-201720-09-2017  20-09-2017  20-09-2017  20-09-201720-09-2017  20-09-2017  20-09-2017  20-09-201720-09-2017  20-09-2017  20-09-2017  20-09-201720-09-2017  20-09-2017  20-09-2017

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.