BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMIMIZ MÜSABAKALARIN BAŞLAMA VURUŞUNU YAPTI

Sayın Kaymakamımız SODES Projesi kapsamında düzenlenen spor müsabakalarının başlama vuruşunu yaptı.
KAYMAKAMIMIZ MÜSABAKALARIN BAŞLAMA VURUŞUNU YAPTI

Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, spora yönelmelerini sağlamak ve köyden şehire göç eden gençlerimizin şehir hayatına uyumunu sağlamak, çocuklarımızın bir arada yaşayarak kaynaşmasını sağlamak, gençlerimize yönelik sosyal ve sportif faaliyetlerin arttırılması  amacıyla Genç Kaymakamlığının yapmış olduğu SODES Projesi kapsamında düzenlenen müsabakaların ilk düdüğü Sayın Kaymakamımız Abdullah KÖKLÜ´ nün başlama vuruşu ile start aldı. Aynı proje kapsamoında düzenlşenen spor müsabakaları sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz çeşitli hediyelerle ödüllendireleceklerdir. Ayrıca porojenin devamında öğren ve öğretmenlerimize ülkemizin çeşitli yerlerine geziler ve etkinlikler düzenlenecektir. 

İlçe Kaymakamı Sayın Abdullah KÖKLÜ sporun öneminden bahsederek; düzenlenen müsabakaların gençlerimize birlikte hareket etme bilinci, birlikte yaşama olgusunu ve dayanışma ruhunu kazandırmak istediklerini ayrıca düzenlenecek etkinliklerle gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve istenmeyen davranışlardan uzak tutmayı hedeflediklerini vurguladı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DEĞİRMENCİ sporun ve takımö oyunlarının eğitimdeki öneminden bahsederek  projede emeği geçenlere teşekkür etti ve müsabakaların sorunsuz bir şekilde tamamlanması temennilerini dile getirdi.

SODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODESSODES

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.