BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamlığımız Tarafından Okullarımız Bünyesinde Eğitim Gören Suriyeli Çocuklarımıza Yardımlar Yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantı, ilçe genelinde okula başlayan 52 öğrenci ve velileri, Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL, Milli Eğitim Müdürümüz Remzi DİNLER ve Bazı İdari Amirlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Kaymakamlığımız Tarafından Okullarımız Bünyesinde Eğitim Gören Suriyeli Çocuklarımıza Yardımlar Yapıldı.

Dünyanın en büyük insani krizlerinden biri olan Suriye’deki savaşın başlamasından bu yana geçici koruma statüsünde bulunan Suriyeli mültecilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilçemiz genelinde yapılan alan taraması sonucu bugüne kadar 52 Suriyeli öğrenci tespit edilmiş olup farklı okullarımıza kayıtları yapılarak devamları sağlanmıştır.

Eğitim hizmetlerinin sunduğumuz her bireyin geldikleri ülkede yaşanan savaş ortamında oldukça zor zamanlar geçirdiğinin bilincindeyiz. Özelikle çocuk yaşta yaşanan Travmaların büyük psikiyatrik çöküntülere yol açtığının farkındayız. Bu çocuklarımızın topluma uyumunu sağlamak destek hizmetlerini sunmaktayız.

Söz konusu öğrencilerimizi rahatlatmak ve sevindirmek amacıyla Genç Kaymakamlığı SYDV tarafından çocuklarımız aileleri ile birlikte sayın kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL tarafından ağırlanarak giyim ve kırtasiye yardımında bulunulmuştur.

Toplantıya katılan misafirlerimiz Suriye Vatandaşlarıyla kısa bir konuşma yapan Kaymakam Vural, ülkelerinde ki savaşın bir an önce bitmesini dileyerek, şöyle konuştu: “Sizleri ülkemizde vatandaşımız, kardeşimiz olarak görüyoruz. Suriyeli çocuk kardeşlerimizin eğitimi ve geleceği için okula gitmeleri çok gerekli. Bu konuda bizler elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizlerin de bu konuda duyarlı ve gayretli olmanızı istiyoruz.  Bizler aynı dinden ve kültürden gelen insanlarız. Aramızda sosyal yaşam olarak fazla bir fark yok. Suriye’deki savaşın da bir an önce bitip Suriyeli vatandaşların kendi ülkelerinde güven içinde yaşamalarını temenni ediyoruz.”

 

27-02-2018    27-02-2018

27-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.