BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphane Haftası Kutlamaları

İlçe Milli Eğitim ve İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü işbirliğiyle Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe, Kaymakam, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Halk Kütüphanesi Müdiresi, Kurum Amirleri ve öğrenciler katıldı.
Kütüphane Haftası Kutlamaları

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü işbirliğiyle Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe, Kaymakam, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Halk Kütüphanesi Müdiresi, Kurum Amirleri ve öğrenciler katıldı.

     Türkiye geneli yapılan ve bir saat süren etkinlikte, dağıtılan kitapları alan öğrenciler, bahçe ve kütüphane bölümünde oturarak kitap okudu. Çaytepe YBO Öğrencileri bahçede okuma şenliğine rağber gösterdiler.

     Etkinlikler kapsamında bilgi veren İlçe Halk Kütüphanesi Müdiresi Şeyda akça amaçlarının kütüphaneye ve kitaba olan ilginin arttırılması, kitap okuma alışkanlığının toplumda yaygınlaştırılması ve okuma alışkanlığının pekiştirilmesi olduğunu ifade etti.

 

    Akça "Bu yıl 53.Kütüphaneler haftasını kutluyoruz. Hafta boyunca kültürel ve sanatsal faaliyetlerle daha fazla insana ulaşmayı hedefliyoruz. Bugünkü faaliyetimiz TDK ve KYGM´nin öncülük ettiği ve bütün il merkezlerinde aynı gün ve aynı saatte başlayan kitap okuma faaliyetini yapmaktayız.1 saat süren kitap okuma faaliyetimizin teması, ´Kitaplarla Barışıyoruz´. Bu vesileyle hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

 

12-04-2017

 

12-04-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.