BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mevlid-i Nebi Programı Gerçekleştirildi.

Mevlid-i Nebi Programı Gerçekleştirildi.

Genç Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Serkan Gencer İlkokulu Mevlid-İ Nebi etkinliği düzenledi.

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı Genç’te birçok program yapılmaya devam ediyor. Genç Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Genç Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Serkan Gencer İlkokulu Mevlid-i Nebi etkinliği düzenledi. Bir birinden güzel renklere sahne olan etkinlik, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

 

Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan programa İlçe kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Kuran-ı Kerim’in okunması ile başlayan program açılış konuşmasını ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler yaptı. Konuşmasına Peygamberin gönderiliş amacına değinen Dinler, peygamberin güzel ahlakı ile insanlara nasıl rol model olduğunu altını çizdi.

 

Peygamber efendimiz ile ilgili söz söylemek, onu anlatmak zor olduğunu belirttiği konuşmasında Dinler; “Peygamber efendimizin güzel ahlakı ile ilgili derlemiş olduğum birkaç örneği arz ederim. Peygamberimizi aleyhi salât ve selem insanlığın en yumuşak huylusu ve en bilgilisiydi. İnsanların en cömerdi, fakir ve kimsesizlerin koruyucusuydu. Peygamberimiz kesinlikle dünya malı biriktirmez, Allah’ın verdiğini bir günlükten fazlasını yanında bulundurmaz fakirlere dağıtırdı. Bir peygamber olmasına rağmen çok mütevaziydi. Mekke’nin fethinde yanına gelen ve korkusundan titreyen bir bedeviye karşı ‘Korkma, bende güneşte korutulmuş et yiyen bir kadının oğluyum. Diyecek kadar alçak gönüllüydü. Ebu Hureyra Radiyallahu An anlatıyor. Bir savaşta kâfirlerin yok olması için beddua etmesini söyledik. Buyurdu ki; Ben lanet etmek için, insanların azap görmeleri için gönderilmedim. Ben rahmet için gönderildim. ‘Biz seni ancak âlemlere rahmet, iyilik için gönderdik’ diyen cenabı Allah’ın mesajıyla gelmiş kutlu bir insandı.  Sevgili peygamberimiz güzel ahlakı tamamlamak için gönderildiği gibi güzel ahlaklı insanları da sever, sayardı.” İfadelerini kullandı.

 

Etkinlik, yapılan konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler ve ilahiler okundu. Skeçlerin sahnelenmesi, oratoryo gösterisi ve ney ile sona erdi.

 

 

06-12-2017     06-12-2017     

06-12-2017     06-12-2017

06-12-2017     06-12-2017

06-12-2017     06-12-2017

06-12-2017     06-12-2017

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.