BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sağlığı Web Sitesi Yeni Yüzüyle Hizmete Sunulmuştur.

Okul Sağlığı Web Sitesi Yeni Yüzüyle Hizmete Sunulmuştur.

OKUL SAĞLIĞI HİZMETLERİ

 

Okul Sağlığı Hizmetleri Öğrencilerin ve okul personelinin sağlığın değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür.

Okul Sağlığı Öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul personelinin ruhsal,  bedensel ve sosyal açıdan tam bir iyilik halinde olmalarını hedefler.

  • Okul Sağlığı Hizmetleri Neden Önemli? Erken fark edilen büyüme-gelişme bozukluklarının önüne geçmek daha kolaydır. Bu dönemde alınacak koruyucu önlemler yaşam boyu yararlı olur. Okul ortamında kazaların gelişmesi olasılığı fazladır. Görme ve işitme sorunları öğrencileri başarısızlığa götürebilir. Okulda sağlık eğitimi yapılabilir.

Bulaşıcı hastalıkların görülme ve yayılma hızı daha fazla olabilir. Ancak aşılama gibi koruyucu önlemler daha kolayca alınabilir.

 

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile T.C. Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü kapsamında; okul çevresi dâhil sağlığı olumsuz olarak etkileyen her türlü etmenin denetimi ile okulda çalışanların ve öğrencilerin sağlıklarının en üst düzeye çıkarılmasını amaçlar.

 

27-01-201727-01-2017

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.