BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Durumları ve Düzeltme İşlemleri

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Durumları ve Düzeltme İşlemleri

05.09.2018 tarihi 17:00 itibariyle sonlandırdığımız Ücretli Öğretmenlik başvuru işlemleri ile ilgili başvuru yapan tüm adayların başvuru bilgileri aşağıdaki linkten ilan edilmiştir. Linkteki belgenin adaylar tarafından kontrol edilmesi, varsa hatalı veya eksik bilgilerin e-devlet üzerinden düzeltilmesi ve yeni başvuru yapacak adaylar için başvurular 06.09.2018 tarihi 17:00´a kadar uzatılmıştır. Bu süre içerisinde yapılmayan düzeltmelerden veya yapılmayan başvurulardan kurumumuz sorumlu olmayıp tamamen başvuru sahibi sorumludur. 

 

Not: Öğretmenlik Bölümü mezunu olup KPSS Öğretmenlik Alan Belirleme Testi Sınavı bulunan bölümlerde KPSS P121 puanı yerine P10 puanı ile başvuru yapan adaylar aynı bölüm mezunu KPSS P121 puanı ile yapılan başvuruların değerlendirilmesinden sonra dikkate alınacaktır. ( Açıklama : KPSS P10 puanının KPSS P121 daha yüksek olmasından dolayı KPSS P10 puanı ile başvuru yapılması aday için bir dezavantaj durumu oluşturmaktadır. ) 

 

Not: Ayrıca adayların özellikle KPSS Puan Türü ve Puanı, Başvurduğu Branş, Formasyon Durumu ve Mezuniyet Türü beyanlarını yayınlanan belge üzerinden kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

 

Not: KPSS puanı geçerlilik süresi 2 yıla çıkarıldığından 2017 ve 2018 KPSS Puanı ile yapılacak başvurular eşit sayılmakta olup herhangi bir önceliği bulunmamaktadır.

 

 

Başvuru Bilgileri Belgesi İçin TIKLAYINIZ.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.