BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YURT DIŞI PROJELERİMİZ KABUL EDİLDİ

Erasmus+ Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi alanlarında Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 2015 yılı proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı.
YURT DIŞI PROJELERİMİZ KABUL EDİLDİ

YURT DIŞI PROJELERİMİZ KABUL EDİLDİ

Erasmus+ Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi alanlarında Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 2015 yılı proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı.

Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 1944 proje teklifinden 1844 tanesi uygunluk kontrolü kriterlerini karşılayarak içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. Bunun sonucunda 209 proje teklifi mevcut bütçe imkânları çerçevesinde desteklenmeye değer bulunurken, 105 proje teklifi de yedek olarak tespit edilmiştir.

İlçemizdeki Eğitim Kurumlarımızdan Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de Erasmus+ kapsamında Ulusal Ajans’a proje başvurusunda bulunmuştu. Ulusal Ajans tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin projeleri asil listede yer alırken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün projesi de yedek listede yer aldı.

Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği tipi 2015-1-TR01-KA102-017715 nolu “Bilgisayarlı Muhasebe Stajı” adlı projeyle; 30 öğrenci 2 hafta süreyle Portekiz ve Romanya’daki işletmelerde staj yapacaklardır. Öğrencilerin bu staj kapsamında; bilgisayar destekli muhasebe ve finansman raporlama eğitimi veren ve bu programı uygulayan kuruluşlarda bilgi ve beceri düzeylerini arttırmaları, deneyim kazanmaları, yeni yöntem ve teknikleri öğrenmeleri, başarılı uygulamaları yerinde görmeleri hedeflenmekle beraber ayrıca öğrencilerin istihdam olanaklarını artırmak, yabancı dil becerilerini geliştirmelerini ve farklı kültürleri tanımalarını amaçlamaktadır.

İlçemizdeki bir diğer Eğitim Kurumumuz olan İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği tipi 2015-1-TR01-KA102-018252 nolu “Öğrencilerimizin Avrupa’da Staj Uygulamaları” adlı projede ise; Almanya ve Polonya’daki en yeni teknolojik donanıma sahip köklü Hastanelerle proje ortaklığı geliştirilmiştir. 2 hafta sürecek olan ve 30 öğrencinin faydalanacağı staj faaliyeti, Bulaşıcı hastalıklar ve hastane enfeksiyonları konusundaki uygulamaları kapsayacaktır.

2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Ulusal Ajans’a sunulan “Eğitimcilerimiz İçin Avrupa’da Animasyon Eğitimi” adlı proje ise yedek listede yer almıştır.

Proje kapsamında İlçemizdeki Eğitim kurumlarında görev yapan 25 öğretmen Avrupa ülkelerinde 1 haftalık eğitim programına katılacaklardır.

erasmuserasmus

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 No95 GENÇ / BİNGÖL - 04264113011

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.